Schedule & Results, Walter Gretzky House League Tournament (Brantford Minor Hockey Association)

Complete Tournament Schedule
DivisionGame #TimeVenueVisitorResultHome
Friday, January 4, 2019
Atom 1A8:30 AMDavis London Bandits C4 7-0Brantford Zahlco Construction
Atom 1B8:30 AMWGSC #2 Woodstock Jr Navy Vets 2 4-3Cambridge Devils
Atom 1 C8:30 AMWGSC #4 Cambridge Phantoms 3-3North London Nationals A4
Pwee 2A9:00 AMGurney Oakridge Aeros 15 1-4Brantford Stan's Fries
Pwee 2D9:00 AMCivic West London Hawks - 35 2-3Brantford Alliance Roofing
Atom 2A9:00 AMBurford Kitchener AtoMc Bulls6-0Brantford Paulsan Construction
Pwee 1A9:00 AMLions Kitchener Vikings 3-1Brantford Airlink
Bantam 2C9:00 AMSDCC Dundas Rangers 6-0Kitchener Raiders
Pwee 2C9:00 AMWGSC #1 Burford Coyotes 4-5Cambridge Bruins
Atom 1D9:00 AMWGSC #3 North London Nationals B4 4-0Brantford Brant Family Eye Care
Pwee 2B9:30 AMDavis North London Nationals 15 4-4Kitchener Huskies
Bantam 2B9:30 AMWGSC #2 Oakville Emeralds 0-5Beverly Bandits
Bantam 1D9:30 AMWGSC #4 Kitchener Blazers 4-4London Bandits B8
Bantam 2D10:00 AMBurford West London Hawks 17 0-3Kitchener Chargers
Pwee 2D10:00 AMWGSC #3 Barrie Red 1-5Whitby 6
Bantam 1C10:05 AMGurney Waterloo Kitchener Rangers 1-1London Crazy B8's
Bantam 2A10:05 AMCivic Oakridge Aeros 27 2-1Brantford Avenue Lighting
Mgt 1A10:05 AMLions Waterloo Telus Green 0-3Brantford Apogee
Pwee 1C10:05 AMWGSC #1 Erindale 72 1-0Cambridge Penguins
Bantam 1A10:10 AMSDCC Oakville Rangers BTW3 2-2Brantford Sutton Group
Mgt 2B10:35 AMDavis Lawfield Senators 9-5Brantford Sutton Group
Mgt 1B10:35 AMWGSC #4 MOHA Dietrich 6-1Kitchener Sting
Mgt 2A10:40 AMWGSC #2 Woodstock Hunt Homes 3-2Beverly Bandits
Pwee 1B11:00 AMWGSC #3 Kitchener Gladiators 1-3Barrie Silver Thunder
Bantam 1A11:10 AMBurford Innisfil WinterHawks 6-5Windsor National Sports
Mgt 2A11:10 AMWGSC #1 Cambridge Flyers 1-8Six Nations Blackhawks
Pwee 1A11:15 AMGurney South Kent Lightning 0-5Barrie Colts Titans
Bantam 2C11:15 AMCivic Kingsville Kings Black 9 8-5Barrie Bantam
Mgt 1A11:20 AMLions Niagara-on-the-Lake Wolves 3 1-4Barrie Colts (O'Brien)
Pwee 2B11:20 AMSDCC Barrie Blue Bombers 3-4Whitby Thunder
Atom 2C11:45 AMWGSC #4 London Bandits 23 1-1Barrie Blue Hawks
Bantam 1C12:00 PMDavis Port Credit 93 0-7Durham Crusaders Blue
Bantam 1B12:05 PMWGSC #2 North London A8 8-2Whitby Bantam 6
Pwee 1B12:10 PMWGSC #3 Thornton 2 0-5Valley East Peewee State
Atom 1B12:30 PMGurney West London Hawks B4 5-0Woodstock Jr Navy Vets 2
Atom 1A12:30 PMBurford Wasaga Beach Stars 1 6-1Brantford Zahlco Construction
Mgt 1B12:35 PMCivic Valley East JLM Crushers 7-1Barrie Colts (Attwell)
Mgt 1C12:35 PMSDCC Erindale 115 2-4Kitchener Steelers
Bantam 2D12:35 PMWGSC #1 Erindale 94 1-5Wasaga Beach Stars
Atom 2B12:45 PMLions Kitchener Spitfires 1-2Barrie Sting
Atom 1A12:45 PMWGSC #4 Lorne Park Clarkson Wild 2-3London Bandits C4
Atom 2A1:10 PMDavis Barrie Broncos 2-4Brantford Paulsan Construction
Pwee 2C1:10 PMWGSC #3 Barrie Green Goblins 0-7Sudbury OPP Strike Force
Atom 1D1:15 PMWGSC #2 Kitchener AtoMc White2-2Brantford Brant Family Eye Care
Pwee 2A1:30 PMGurney Richmond Royals 5-9Brantford Stan's Fries
Atom 1B1:30 PMBurford Wasaga Beach Stars 2 3-7Cambridge Devils
Atom 2B1:45 PMLions Soo AtomC Ravens7-0Rayside Balfour AtoMc Tigercats
Atom 2A1:45 PMWGSC #1 Valley East Cousin Vinny's 9-2Kitchener AtoMc Bulls
Atom 1D1:45 PMWGSC #4 Valley East Black 2 Green Mean Machine 2-1North London Nationals B4
Mgt 1C1:50 PMCivic Durham Crusaders Blue 2-4Russell Warriors A
Atom 1 C1:50 PMSDCC Valley East HQ Mortgages 3-2Cambridge Phantoms
Atom 1 C2:10 PMDavis Barrie Blizzard 0-3North London Nationals A4
Atom 2C2:10 PMWGSC #3 Bath Loyalist Jets 4-9Valley East MTR Knights
Pwee 2A2:15 PMWGSC #2 Sudbury Lightning 6-5Oakridge Aeros 15
Bantam 1D2:30 PMBurford Metcalfe B1 0-7London Bandits B8
Pwee 1C2:45 PMLions Newcastle Stars 1 1-7Erindale 72
Pwee 1C2:45 PMWGSC #1 Northumberland Nighthawks 0-7Cambridge Penguins
Bantam 1D2:45 PMWGSC #4 Heartland Dragons 5-3Kitchener Blazers
Pwee 2D2:50 PMSDCC Barrie Red 1-6West London Hawks - 35
Mgt 2B3:05 PMCivic Sault Ste. Marie Bucci's Bandits 3-10Brantford Sutton Group
Bantam 2B3:10 PMWGSC #3 Barrie Colts Navy Blue 2 4-5Oakville Emeralds
Pwee 2B3:20 PMWGSC #2 Whitby Thunder 1-8Kitchener Huskies
Mgt 2B3:40 PMBurford Hagersville 11 4-3Lawfield Senators
Bantam 2B3:50 PMWGSC #1 Beverly Bandits 0-4Rayside Balfour Wildcats
Pwee 1A3:55 PMSDCC Barrie Colts Titans 8-1Brantford Airlink
Bantam 2A4:05 PMLions Thornton Tigers 1 3-3Brantford Avenue Lighting
Pwee 2D4:05 PMWGSC #4 Whitby 6 1-3Brantford Alliance Roofing
Bantam 2A4:20 PMCivic Lorne Park C 084 0-4Oakridge Aeros 27
Mgt 2A4:35 PMWGSC #2 Woodstock Hunt Homes 3-0Cambridge Flyers
Pwee 2B4:35 PMWGSC #3 Barrie Blue Bombers 0-5North London Nationals 15
Bantam 1B5:00 PMBurford Cumberland Dukes B6 0-4North London A8
Pwee 1A5:10 PMSDCC South Kent Lightning 6-4Kitchener Vikings
Pwee 1B5:10 PMWGSC #1 Valley East Peewee State 1-8Barrie Silver Thunder
Bantam 1B5:10 PMWGSC #4 Wallaceburg Lakers 5-0Whitby Bantam 6
Bantam 1C5:15 PMLions Durham Crusaders Blue 2-1London Crazy B8's
Atom 1B5:35 PMWGSC #3 West London Hawks B4 5-0Wasaga Beach Stars 2
Bantam 2C5:50 PMCivic Dundas Rangers 7-3Barrie Bantam
Atom 1A5:50 PMWGSC #2 Lorne Park Clarkson Wild 1-2Wasaga Beach Stars 1
Pwee 1B6:05 PMBurford Thornton 2 1-6Kitchener Gladiators
Pwee 2C6:15 PMSDCC Barrie Green Goblins 1-8Burford Coyotes
Atom 2A6:15 PMWGSC #1 Valley East Cousin Vinny's 7-1Barrie Broncos
Atom 2C6:20 PMWGSC #4 Bath Loyalist Jets 10-4London Bandits 23
Atom 1 C6:25 PMLions Valley East HQ Mortgages 1-1Barrie Blizzard
Atom 2C6:35 PMWGSC #3 Valley East MTR Knights 5-0Barrie Blue Hawks
Atom 2B6:50 PMWGSC #2 Soo AtomC Ravens6-1Kitchener Spitfires
Bantam 2C7:10 PMBurford Kingsville Kings Black 9 7-0Kitchener Raiders
Atom 2B7:15 PMWGSC #1 Rayside Balfour AtoMc Tigercats7-3Barrie Sting
Pwee 2C7:20 PMSDCC Sudbury OPP Strike Force 3-0Cambridge Bruins
Pwee 2A7:20 PMWGSC #4 Sudbury Lightning 2-1Richmond Royals
Atom 1D7:25 PMLions Valley East Black 2 Green Mean Machine 5-0Kitchener AtoMc White
Pwee 1C7:35 PMWGSC #3 Newcastle Stars 1 2-3Northumberland Nighthawks
Mgt 1C7:55 PMWGSC #2 Russell Warriors A 8-3Kitchener Steelers
Bantam 2D8:15 PMWGSC #1 Erindale 94 0-7West London Hawks 17
Bantam 1A8:20 PMBurford Innisfil WinterHawks 1-3Oakville Rangers BTW3
Bantam 1D8:25 PMSDCC Heartland Dragons 2-0Metcalfe B1
Bantam 2B8:35 PMLions Rayside Balfour Wildcats 7-0Barrie Colts Navy Blue 2
Bantam 2D8:35 PMWGSC #4 Wasaga Beach Stars 0-3Kitchener Chargers
Bantam 1A8:40 PMWGSC #3 Windsor National Sports 1-3Brantford Sutton Group
Mgt 2B9:15 PMWGSC #2 Hagersville 11 4-1Sault Ste. Marie Bucci's Bandits
Mgt 1C9:35 PMWGSC #1 Durham Crusaders Blue 0-2Erindale 115
Bantam 2A9:45 PMBurford Lorne Park C 084 0-7Thornton Tigers 1
Mgt 1B9:45 PMLions Valley East JLM Crushers 1-2MOHA Dietrich
Bantam 1C9:45 PMSDCC Port Credit 93 0-5Waterloo Kitchener Rangers
Mgt 1B9:45 PMWGSC #4 Barrie Colts (Attwell) 1-8Kitchener Sting
Bantam 1B9:50 PMWGSC #3 Wallaceburg Lakers 7-0Cumberland Dukes B6
Saturday, January 5, 2019
Atom 2A8:00 AMLions Brantford Paulsan Construction 4-1Valley East Cousin Vinny's
Atom 1B8:00 AMWGSC #1 Wasaga Beach Stars 2 0-3Woodstock Jr Navy Vets 2
Atom 1D8:00 AMWGSC #3 Brantford Brant Family Eye Care 0-6Valley East Black 2 Green Mean Machine
Atom 1A8:30 AMCivic Brantford Zahlco Construction 0-5Lorne Park Clarkson Wild
Atom 2B8:30 AMWGSC #2 Barrie Sting 0-7Soo AtomC Ravens
Atom 1 C8:30 AMWGSC #4 Barrie Blizzard 2-3Cambridge Phantoms
Atom 2A9:00 AMLions Barrie Broncos 0-4Kitchener AtoMc Bulls
Atom 1B9:00 AMWGSC #1 Cambridge Devils 3-2West London Hawks B4
Atom 1D9:00 AMWGSC #3 Kitchener AtoMc White0-0North London Nationals B4
Atom 1A9:30 AMCivic Wasaga Beach Stars 1 3-2London Bandits C4
Atom 2B9:30 AMWGSC #2 Rayside Balfour AtoMc Tigercats8-2Kitchener Spitfires
Atom 1 C9:30 AMWGSC #4 North London Nationals A4 2-1Valley East HQ Mortgages
Mgt 1A10:00 AMLions Barrie Colts (O'Brien) 3-2Brantford Apogee
Atom 2C10:00 AMWGSC #1 Valley East MTR Knights 11-4London Bandits 23
Pwee 1C10:00 AMWGSC #3 Northumberland Nighthawks 0-7Erindale 72
Mgt 1A10:30 AMCivic Niagara-on-the-Lake Wolves 3 4-3Waterloo Telus Green
Atom 2C10:30 AMWGSC #2 Barrie Blue Hawks 1-7Bath Loyalist Jets
Pwee 1C10:30 AMWGSC #4 Cambridge Penguins 4-0Newcastle Stars 1
Pwee 1A11:10 AMWGSC #1 Barrie Colts Titans 5-0Kitchener Vikings
Pwee 2B11:10 AMWGSC #3 Whitby Thunder 1-6North London Nationals 15
Pwee 1B11:15 AMLions Valley East Peewee State 3-0Kitchener Gladiators
Pwee 1B11:35 AMCivic Barrie Silver Thunder 6-2Thornton 2
Pwee 2D11:35 AMWGSC #4 Whitby 6 2-3West London Hawks - 35
Pwee 1A11:40 AMWGSC #2 Brantford Airlink7-4South Kent Lightning
Pwee 2C12:15 PMWGSC #1 Sudbury OPP Strike Force 2-2Burford Coyotes
Pwee 2B12:15 PMWGSC #3 Kitchener Huskies 8-1Barrie Blue Bombers
Pwee 2A12:20 PMLions Brantford Stan's Fries6-4Sudbury Lightning
Pwee 2A12:40 PMCivic Richmond Royals 3-1Oakridge Aeros 15
Pwee 2D12:40 PMWGSC #4 Brantford Alliance Roofing6-0Barrie Red
Pwee 2C12:45 PMWGSC #2 Cambridge Bruins 7-0Barrie Green Goblins
Bantam 2C1:20 PMWGSC #1 Kingsville Kings Black 9 3-5Dundas Rangers
Bantam 1D1:20 PMWGSC #3 Metcalfe B1 1-2Kitchener Blazers
Bantam 1A1:25 PMLions Windsor National Sports 1-1Oakville Rangers BTW3
Bantam 1B1:45 PMCivic Wallaceburg Lakers 6-0North London A8
Bantam 1C1:45 PMWGSC #4 Durham Crusaders Blue 1-0Waterloo Kitchener Rangers
Bantam 2D1:50 PMWGSC #2 Wasaga Beach Stars 3-0West London Hawks 17
Bantam 2C2:30 PMWGSC #1 Kitchener Raiders 1-6Barrie Bantam
Bantam 1D2:30 PMWGSC #3 London Bandits B8 5-2Heartland Dragons
Bantam 1A2:35 PMLions Brantford Sutton Group1-2Innisfil WinterHawks
Bantam 1B2:55 PMCivic Whitby Bantam 6 5-1Cumberland Dukes B6
Bantam 1C2:55 PMWGSC #4 London Crazy B8's 6-0Port Credit 93
Bantam 2D3:00 PMWGSC #2 Kitchener Chargers 4-0Erindale 94
Mgt 1A3:50 PMWGSC #1 Brantford Apogee 3-1Niagara-on-the-Lake Wolves 3
Bantam 2A3:50 PMWGSC #3 Brantford Avenue Lighting 7-0Lorne Park C 084
Mgt 1C3:55 PMLions Kitchener Steelers 3-0Durham Crusaders Blue
Mgt 1C4:15 PMCivic Russell Warriors A 4-1Erindale 115
Bantam 2B4:15 PMWGSC #4 Rayside Balfour Wildcats 8-1Oakville Emeralds
Mgt 1A4:20 PMWGSC #2 Barrie Colts (O'Brien) 7-1Waterloo Telus Green
Bantam 2A5:00 PMWGSC #3 Thornton Tigers 1 2-0Oakridge Aeros 27
Mgt 1B5:05 PMWGSC #1 Barrie Colts (Attwell) 3-5MOHA Dietrich
Mgt 2A5:10 PMLions Beverly Bandits 1-0Six Nations Blackhawks
Bantam 2B5:20 PMWGSC #4 Beverly Bandits 7-0Barrie Colts Navy Blue 2
Pwee 2 P/O1/4 Final #15:30 PMCivic West London Hawks - 35 2-4Sudbury OPP Strike Force
Mgt 1B5:35 PMWGSC #2 Kitchener Sting 2-2Valley East JLM Crushers
Mgt 2B6:10 PMWGSC #3 Sault Ste. Marie Bucci's Bandits 2-2Lawfield Senators
Atom1 P/O1/4 Final #16:15 PMWGSC #1 Cambridge Devils 2-10North London Nationals A4
Atom2 P/O1/4 Final #16:35 PMWGSC #4 Rayside Balfour AtoMc Tigercats2-5Valley East Cousin Vinny's
Pwee 2 P/O1/4 Final #26:45 PMCivic North London Nationals 15 3-4Kitchener Huskies
Atom2 P/O1/4 Final #26:50 PMWGSC #2 Kitchener AtoMc Bulls3-2Bath Loyalist Jets
Pwee 1 P/O1/4 Final #17:25 PMWGSC #3 South Kent Lightning 1-9Barrie Silver Thunder
Atom1 P/O1/4 Final #27:25 PMWGSC #1 London Bandits C4 4-3West London Hawks B4
Ban 1 P/O1/4 Final #18:00 PMWGSC #2 Heartland Dragons 0-8London Bandits B8
Ban 1 P/O1/4 Final #28:00 PMCivic North London A8 6-2Oakville Rangers BTW3
Mgt 2B8:35 PMWGSC #1 Brantford Sutton Group 4-1Hagersville 11
Pwee 1 P/O1/4 Final #28:35 PMWGSC #3 Valley East Peewee State 3-2Cambridge Penguins
Mgt 2A9:30 PMLions Beverly Bandits 8-1Cambridge Flyers
Mgt 1 P/O1/4 Final #19:30 PMWGSC #2 Valley East JLM Crushers 3-1MOHA Dietrich
Mgt 2A9:35 PMWGSC #4 Six Nations Blackhawks 1-3Woodstock Hunt Homes
Mgt 1 P/O1/4 Final #29:35 PMCivic Kitchener Steelers 1-2Brantford Apogee
Ban 2 P/O1/4 final #29:45 PMWGSC #3 Beverly Bandits 1-6Thornton Tigers 1
Ban 2 P/O1/4 Final #19:50 PMWGSC #1 Oakridge Aeros 27 1-4Dundas Rangers
Sunday, January 6, 2019
Atom1 P/OSemi-Final #18:00 AMWGSC #1 London Bandits C4 3-4Valley East Black 2 Green Mean Machine
Atom1 P/OSemi-Final #28:00 AMWGSC #3 North London Nationals A4 4-1Wasaga Beach Stars 1
Atom2 P/OSemi-Final #18:30 AMWGSC #2 Kitchener AtoMc Bulls1-8Soo AtomC Ravens
Atom2 P/OSemi-Final #28:30 AMWGSC #4 Valley East Cousin Vinny's 8-1Valley East MTR Knights
Pwee 1 P/OSemi-Final #19:15 AMWGSC #1 Valley East Peewee State 1-7Barrie Colts Titans
Pwee 1 P/OSemi-Final #29:15 AMWGSC #3 Barrie Silver Thunder 4-3Erindale 72
Ban 2 P/OSemi-Final #19:40 AMWGSC #2 Thornton Tigers 1 4-1Kitchener Chargers
Ban 2 P/OSemi-Final #29:40 AMWGSC #4 Dundas Rangers 4-5Rayside Balfour Wildcats
Ban 1 P/OSemi-Final #110:30 AMWGSC #1 North London A8 0-3Wallaceburg Lakers
Ban 1 P/OSemi-Final #210:30 AMWGSC #3 London Bandits B8 5-4Durham Crusaders Blue
Pwee 2 P/OSemi-Final #110:55 AMWGSC #2 Kitchener Huskies 4-3Brantford Alliance Roofing
Pwee 2 P/OSemi-Final #210:55 AMWGSC #4 Sudbury OPP Strike Force 2-4Brantford Stan's Fries
Mgt 1 P/OSemi-Final #112:00 PMWGSC #1 Valley East JLM Crushers 3-4Barrie Colts (O'Brien)
Mgt 1 P/OSemi-Final #212:00 PMWGSC #3 Brantford Apogee 3-6Russell Warriors A
Mgt 2 P/O Semi-Final #112:10 PMWGSC #2 Hagersville 11 2-6Woodstock Hunt Homes
Mgt 2 P/O Semi-Final #212:10 PMWGSC #4 Beverly Bandits 3-4Brantford Sutton Group
Atom1 P/OChampionship Final1:30 PMWGSC #1 North London Nationals A4 3-1Valley East Black 2 Green Mean Machine
Atom2 P/OChampionship Final1:40 PMWGSC #2 Valley East Cousin Vinny's 2-7Soo AtomC Ravens
Pwee 1 P/OChampionship Final2:45 PMWGSC #2 Barrie Silver Thunder 1-3Barrie Colts Titans
Ban 1 P/OChampionship Final 3:00 PMWGSC #1 London Bandits B8 3-1Wallaceburg Lakers
Ban 2 P/OChampionship Final 3:55 PMWGSC #2 Thornton Tigers 1 3-7Rayside Balfour Wildcats
Pwee 2 P/OChampionship Final4:20 PMWGSC #1 Kitchener Huskies 3-4Brantford Stan's Fries
Mgt 2 P/O Championship Final5:25 PMWGSC #2 Brantford Sutton Group 1-4Woodstock Hunt Homes
Mgt 1 P/OChampionship Final5:30 PMWGSC #1 Russell Warriors A 5-4Barrie Colts (O'Brien)
View Another Tournament
Printed from brantfordminorhockey.com on Monday, March 18, 2019 at 5:44 PM