Bantam, Divisions, Walter Gretzky House League Tournament, 2018- 2019 (Brantford Minor Hockey Association)

Attention: You are viewing a tournament outside of the current season. Click here to view tournaments in the current season.
PrintDivision Details
Select Another Group:
Bantam
Group Schedule & Results
DivisionGame #TimeVenueVisitorResultHome
Friday, January 4, 2019
Bantam 2C9:00 AMSDCC Dundas Rangers 6-0Kitchener Raiders
Bantam 1D9:30 AMWGSC #4 Kitchener Blazers 4-4London Bandits B8
Bantam 2B9:30 AMWGSC #2 Oakville Emeralds 0-5Beverly Bandits
Bantam 2D10:00 AMBurford West London Hawks 17 0-3Kitchener Chargers
Bantam 2A10:05 AMCivic Oakridge Aeros 27 2-1Brantford Avenue Lighting
Bantam 1C10:05 AMGurney Waterloo Kitchener Rangers 1-1London Crazy B8's
Bantam 1A10:10 AMSDCC Oakville Rangers BTW3 2-2Brantford Sutton Group
Bantam 1A11:10 AMBurford Innisfil WinterHawks 6-5Windsor National Sports
Bantam 2C11:15 AMCivic Kingsville Kings Black 9 8-5Barrie Bantam
Bantam 1C12:00 PMDavis Port Credit 93 0-7Durham Crusaders Blue
Bantam 1B12:05 PMWGSC #2 North London A8 8-2Whitby Bantam 6
Bantam 2D12:35 PMWGSC #1 Erindale 94 1-5Wasaga Beach Stars
Bantam 1D2:30 PMBurford Metcalfe B1 0-7London Bandits B8
Bantam 1D2:45 PMWGSC #4 Heartland Dragons 5-3Kitchener Blazers
Bantam 2B3:10 PMWGSC #3 Barrie Colts Navy Blue 2 4-5Oakville Emeralds
Bantam 2B3:50 PMWGSC #1 Beverly Bandits 0-4Rayside Balfour Wildcats
Bantam 2A4:05 PMLions Thornton Tigers 1 3-3Brantford Avenue Lighting
Bantam 2A4:20 PMCivic Lorne Park C 084 0-4Oakridge Aeros 27
Bantam 1B5:00 PMBurford Cumberland Dukes B6 0-4North London A8
Bantam 1B5:10 PMWGSC #4 Wallaceburg Lakers 5-0Whitby Bantam 6
Bantam 1C5:15 PMLions Durham Crusaders Blue 2-1London Crazy B8's
Bantam 2C5:50 PMCivic Dundas Rangers 7-3Barrie Bantam
Bantam 2C7:10 PMBurford Kingsville Kings Black 9 7-0Kitchener Raiders
Bantam 2D8:15 PMWGSC #1 Erindale 94 0-7West London Hawks 17
Bantam 1A8:20 PMBurford Innisfil WinterHawks 1-3Oakville Rangers BTW3
Bantam 1D8:25 PMSDCC Heartland Dragons 2-0Metcalfe B1
Bantam 2B8:35 PMLions Rayside Balfour Wildcats 7-0Barrie Colts Navy Blue 2
Bantam 2D8:35 PMWGSC #4 Wasaga Beach Stars 0-3Kitchener Chargers
Bantam 1A8:40 PMWGSC #3 Windsor National Sports 1-3Brantford Sutton Group
Bantam 1C9:45 PMSDCC Port Credit 93 0-5Waterloo Kitchener Rangers
Bantam 2A9:45 PMBurford Lorne Park C 084 0-7Thornton Tigers 1
Bantam 1B9:50 PMWGSC #3 Wallaceburg Lakers 7-0Cumberland Dukes B6
Saturday, January 5, 2019
Bantam 1D1:20 PMWGSC #3 Metcalfe B1 1-2Kitchener Blazers
Bantam 2C1:20 PMWGSC #1 Kingsville Kings Black 9 3-5Dundas Rangers
Bantam 1A1:25 PMLions Windsor National Sports 1-1Oakville Rangers BTW3
Bantam 1C1:45 PMWGSC #4 Durham Crusaders Blue 1-0Waterloo Kitchener Rangers
Bantam 1B1:45 PMCivic Wallaceburg Lakers 6-0North London A8
Bantam 2D1:50 PMWGSC #2 Wasaga Beach Stars 3-0West London Hawks 17
Bantam 1D2:30 PMWGSC #3 London Bandits B8 5-2Heartland Dragons
Bantam 2C2:30 PMWGSC #1 Kitchener Raiders 1-6Barrie Bantam
Bantam 1A2:35 PMLions Brantford Sutton Group1-2Innisfil WinterHawks
Bantam 1B2:55 PMCivic Whitby Bantam 6 5-1Cumberland Dukes B6
Bantam 1C2:55 PMWGSC #4 London Crazy B8's 6-0Port Credit 93
Bantam 2D3:00 PMWGSC #2 Kitchener Chargers 4-0Erindale 94
Bantam 2A3:50 PMWGSC #3 Brantford Avenue Lighting 7-0Lorne Park C 084
Bantam 2B4:15 PMWGSC #4 Rayside Balfour Wildcats 8-1Oakville Emeralds
Bantam 2A5:00 PMWGSC #3 Thornton Tigers 1 2-0Oakridge Aeros 27
Bantam 2B5:20 PMWGSC #4 Beverly Bandits 7-0Barrie Colts Navy Blue 2
Ban 1 P/O1/4 Final #18:00 PMWGSC #2 Heartland Dragons 0-8London Bandits B8
Ban 1 P/O1/4 Final #28:00 PMCivic North London A8 6-2Oakville Rangers BTW3
Ban 2 P/O1/4 final #29:45 PMWGSC #3 Beverly Bandits 1-6Thornton Tigers 1
Ban 2 P/O1/4 Final #19:50 PMWGSC #1 Oakridge Aeros 27 1-4Dundas Rangers
Sunday, January 6, 2019
Ban 2 P/OSemi-Final #19:40 AMWGSC #2 Thornton Tigers 1 4-1Kitchener Chargers
Ban 2 P/OSemi-Final #29:40 AMWGSC #4 Dundas Rangers 4-5Rayside Balfour Wildcats
Ban 1 P/OSemi-Final #110:30 AMWGSC #1 North London A8 0-3Wallaceburg Lakers
Ban 1 P/OSemi-Final #210:30 AMWGSC #3 London Bandits B8 5-4Durham Crusaders Blue
Ban 1 P/OChampionship Final 3:00 PMWGSC #1 London Bandits B8 3-1Wallaceburg Lakers
Ban 2 P/OChampionship Final 3:55 PMWGSC #2 Thornton Tigers 1 3-7Rayside Balfour Wildcats
Venue(s) In This Schedule
  • Davis - Brant Sports Complex Davis, 944 Powerline Road, Paris, ON. Phone: 519-442-1944
  • Gurney - Brant Sports Complex Gurney, 944 Powerline Road , Paris, ON. Phone: 519-442-1944
  • Civic - Brantford and District Civic Centre, 69 Market Street South, Brantford, ON. Phone: 519-752-6542
  • Burford - Burford Community Center, 14 Potter Drive, Burford, ON. Phone: 519-449-5611
  • Lions - Lions Park Arena, 20 Edge Street, Brantford, ON. Phone: 519-752-6541
  • SDCC - South Dumfries Community Centre, 7 Gaukel Street, St. George, ON. Phone: 519-448-1831
  • WGSC #1 - Wayne Gretzky Sports Centre #1, North Park Street, Brantford, ON. Phone: 519-756-9900
  • WGSC #2 - Wayne Gretzky Sports Centre #2, North Park Street, Brantford, ON. Phone: 519-756-9900
  • WGSC #3 - Wayne Gretzky Sports Centre #3, North Park Street, Brantford, ON. Phone: 519-756-9900
  • WGSC #4 - Wayne Gretzky Sports Centre #4, North Park Street, Brantford, ON. Phone: 519-756-9900

Click a team name to view that team's schedule.
View Another Tournament
Printed from brantfordminorhockey.com on Monday, June 24, 2019 at 3:29 PM