Calendar (Brantford Minor Hockey Association)

PrintCalendar
<< PrevDec 05, 2021-Dec 18, 2021Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 05Dec 06Dec 07Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11
AAA - U15 - Junior Bulldogs Annual Classic
A/AA - U13 - Halton Hills Best of the Best Tournament
AAA - U11 - Hamilton Jr Bulldogs Annual Classic
AAA - U10 - Hamilton Jr Bulldogs Annual Classic
AAA - U16 - Face-off Weekend
AAA - U14 - Alliance Faceoff Weekend
A/AA - U18 - Halton Hills Best of the Best
MD - U13 - Dan Pulham Memorial Tournament
MD - U16 Black - Ottawa River Cup
AAA - U18 - Waterloo Gold Puck Tournament
Novice
Team # 7 IBEW
7:00 AM
vs. Novice - Team #8 Boyle Plumbing
Tyke
#3 Sens & #6 Stars
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Tyke
#1 Avalanche & #8 Rangers
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Novice
Team # 2 Rusty's No Frills
8:15 AM
vs. Novice - Team # 3 Apogee
Tyke
#2 Leafs & #7 Wings
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Tyke
#4 Bruins & #5 Flyers
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
MD
U13
8:45 AM
vs. Sarnia Sting
Western Fair - Collins Clothiers rink
AAA
U10
8:45 AM
vs. Niagara North Stars
Gateway Ice Center (Stoney Creek) - Rink#2 [U10-28]
Novice
Team # 4 Scotia Bank
9:15 AM-10:15 AM
Practice
PeeWee
#6 Brant Taxi
9:30 AM
vs. PeeWee - #5 Hudson Public Orange
Novice
Team # 5 Scotia Bank
10:15 AM
vs. Novice - Team # 6 Mallory Gordon
PeeWee
#3 Brantford Honda White
10:30 AM
vs. PeeWee - #2 Smiles In Motion Yellow
AAA
U14
11:00 AM
@ London Jr Knights
Essex (Shaheen) [U14P150]
Timbits
#1 Leafs & #6 Flames
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
PeeWee
#1 Stan's Fries Red
11:30 AM
vs. PeeWee - #4 Waterman
AAA
U13
12:00 PM
@ Huron-Perth Lakers
Zurich [U13P64]
AAA
U16
12:00 PM
@ Sun County Panthers
A/AA
U10
12:00 PM
@ Sarnia Jr. Sting
Timbits
#2 Wild & #5 Bruins
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Atom
#8 ANC
12:30 PM
vs. Atom - #6 Braneida Mechanical
MD
U11
1:00 PM
vs. Kitchener Jr Rangers Red
Civic Center [U11MD60]
Timbits
#3 Senators & #4 Kings
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
Atom
#2 Zahlco Silver
1:30 PM
vs. Atom - #5 Brant Family Eye Care
A/AA
U15
2:00 PM
@ GLHA Jr Mustangs Purple
Stronach (A) [U15S45]
AAA
U12
2:15 PM
@ Huron-Perth Lakers
Atom
#3 Avenue Lighting
2:30 PM
vs. Atom - #1 Sutton Group
MD
U9 MD Tier 1
2:30 PM-3:45 PM
Practice
A/AA
U11
3:00 PM
@ Stratford Warriors
Allman [U11S98]
MD
U13
3:00 PM
vs. Milton Winter Hawks
Argyle Arena - A
Atom
#7 Andrew & Kate Real Estate
3:30 PM
vs. Atom - #4 Zahlco Black
AAA
U18
3:45 PM
@ Huron-Perth Lakers
Select
U13 Peewee Select
3:45 PM-5:00 PM
Practice
MD
U12
4:00 PM
@ Burlington Bulldogs White
Appleby (2) [U12MD23]
Bantam
#1 Sutton Group
4:30 PM
vs. Bantam - #3 Revel Realty
MD
U14
5:00 PM-6:30 PM
Practice
Bantam
#2 Waterman
5:30 PM
vs. Bantam - #4 Desjardins Ins.
A/AA
U14
5:30 PM
@ London Jr Knights Green
Midget
#6 Skills 2 Advance
6:30 PM
vs. Midget - #2 Bialas Printing
MD
U16 Black
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Midget
#3 Gates Canada
7:30 PM
vs. Midget - #1 Desjardins Ins.
A/AA
U16
8:15 PM
@ London Jr Knights Green
Midget
#5 Grand Erie Jobs
9:00 PM
vs. Midget - #4 Mallory Gordon
A/AA
U10
5:00 PM-6:15 PM
Practice
MD
U12
6:00 PM-7:30 PM
Practice
AAA
U12
6:00 PM-7:30 PM
Practice
MD
U8 Tier 3
6:15 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U14
7:00 PM
@ Waterloo Wolves
Rec Complex [U14S8]
A/AA
U13
7:30 PM-9:00 PM
Practice
MD
U13
7:30 PM-9:00 PM
Practice
MD
U14
7:30 PM-9:00 PM
Practice
MD
U16 Black
8:00 PM
vs. North London Nationals
Civic Center [U16MD105]
AAA
U18
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A/AA
U16
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD
U9 MD Tier 1
5:00 PM-6:15 PM
Practice
MD
U11
5:00 PM-6:15 PM
Practice
AAA
U11
5:00 PM-6:15 PM
Practice
A/AA
U11
6:15 PM-7:15 PM
Practice
AAA
U10
6:15 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U14
6:15 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U12
7:15 PM-8:30 PM
Practice
MD
U13
7:30 PM-9:00 PM
Practice (Details)
AAA
U14
7:30 PM-9:00 PM
Practice
AAA
U15
8:30 PM-10:00 PM
Practice
AAA
U16
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A/AA
U18
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A/AA
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD
U8 Tier 3
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A/AA
U10
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A/AA
U13
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MD
U12
5:30 PM-6:30 PM
Practice
AAA
U13
5:30 PM-7:00 PM
Practice
MD
U9 MD Tier 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U12
6:30 PM
vs. Hamilton Huskies
MD
U14
7:00 PM-8:15 PM
Practice
MD
U16 Black
7:00 PM-8:30 PM
Practice
AAA
U15
7:45 PM-9:00 PM
Practice
AAA
U18
8:00 PM
@ Hamilton Huskies
Chedoke (Red) [U18P49]
MD
U15
8:15 PM
vs. Burlington Jr. Raiders Black
AAA
U16
8:30 PM-10:00 PM
Practice
A/AA
U16
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A/AA
U11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
U11
5:00 PM-6:15 PM
Practice
AAA
U10
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MD
U11
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U12
6:15 PM-7:30 PM
Practice
MD
U13
7:30 PM
@ Burlington Bulldogs Red
Appleby (2) [U13MD78]
A/AA
U12
7:30 PM
vs. Hamilton Huskies
AAA
U14
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U14
8:00 PM-9:30 PM
Practice
A/AA
U18
9:00 PM-10:00 PM
Practice
MD
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD
U16 Black
9:15 AM
vs. Beeton Stingers
Branchaud-Briere Complexe - Kruger
AAA
U18
10:15 AM
vs. Markham Waxers
Select
U9 Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
U18
5:15 PM
@ Clarington Toros
Select
U11 Atom Select
5:30 PM
vs. Brantford Saints
A/AA
U10
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Select
U10 Minor Atom Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
MD
U16 Black
6:00 PM
@ Nobleking Knights
Branchaud-Briere Complexe - Kruger
A/AA
U13
6:30 PM-7:30 PM
Practice
MD
U13
7:00 PM
vs. Cambridge Hawks
Select
U13 Peewee Select
7:30 PM
vs. Cambridge Hawks
A/AA
U15
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AAA
U15
8:00 PM
@ Kitchener Jr Rangers
Activa (PJD) [U15P79]
AAA
U16
8:15 PM
vs. Hamilton Huskies
MD
U14
8:15 PM
@ Cambridge Hawks
McIntosh [U14MD25]
Select
U18 Midget Select
8:30 PM
vs. Cambridge Hawks
A/AA
U14
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Select
U15 Bantam Select
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Novice
Team # 4 Scotia Bank & Team # 5 Scotia Bank
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Atom
#7 Andrew & Kate Real Estate & #8 ANC
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Atom
#3 Avenue Lighting & #4 Zahlco Black
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Novice
Team # 1 Desjardins Ins & Team # 2 Rusty's No Frills
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Novice
Team # 3 Apogee & Team # 6 Mallory Gordon
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom
#5 Brant Family Eye Care & #6 Braneida Mechanical
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom
#1 Sutton Group & #2 Zahlco Silver
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
AAA
U18
8:30 AM
vs. Burlington Eagles
Novice
Team # 7 IBEW & Team #8 Boyle Plumbing
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
PeeWee
#3 Brantford Honda White & #4 Waterman
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke
#1 Avalanche & #5 Flyers
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
PeeWee
#1 Stan's Fries Red & #6 Brant Taxi
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Mini Macs
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Tyke
#2 Leafs & #6 Stars
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
A/AA
U12
10:30 AM-11:30 AM
Practice
MD
U16 Black
11:00 AM
@ Milton Winterhawks 2
Branchaud-Briere Complexe - Kruger
PeeWee
#2 Smiles In Motion Yellow & #5 Hudson Public Orange
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
AAA
U10
11:30 AM
@ Cambridge Hawks
Preston Aud [U10P26]
Timbits
#2 Wild & #5 Bruins
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Tyke
#3 Sens & #4 Bruins
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
Bantam
#1 Sutton Group & #2 Waterman
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Tyke
#7 Wings & #8 Rangers
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Timbits
#3 Senators & #4 Kings
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Bantam
#3 Revel Realty & #4 Desjardins Ins.
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
A/AA
U10
1:30 PM
@ Waterloo Wolves
First Shift Team
1:30 PM-2:30 PM
99ers Second Shift
Timbits
#1 Leafs & #6 Flames
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
Select
U10 Minor Atom Select
2:00 PM-3:00 PM
Practice
AAA
U12
2:30 PM
vs. Sun County Panthers
A/AA
U18
2:30 PM
@ Burlington Jr. Raiders Black
SRIC (Blue) [U18S124]
First Shift Team
2:30 PM-3:30 PM
Toronto Maple Leafs First Shift Program
Select
U11 Atom Select
3:00 PM-4:00 PM
Practice
AAA
U18
3:30 PM
vs. Central Ontario Wolves
MD
U8 Tier 3
4:00 PM
vs. Burlington Bulldogs
A/AA
U13
4:00 PM
vs. Sarnia Jr. Sting
AAA
U11
4:30 PM
@ Kitchener Jr Rangers
Select
U15 Bantam Select
5:00 PM
@ Flamborough Sabres
MD
U9 MD Tier 1
5:15 PM
vs. Burlington Jr. Raiders
MD
U16 Black
5:15 PM
vs. West London Hawks
Branchaud-Briere Complexe - Kruger
Select
U9 Novice Select
5:30 PM
@ Woodstock Jr Navy Vets
AAA
U13
5:30 PM-6:45 PM
Practice
AAA
U15
5:30 PM-7:00 PM
Practice
MD
U11
6:30 PM
@ Kitchener Jr Rangers Blue
MD
U12
6:30 PM
vs. Waterloo Wolves
A/AA
U11
6:45 PM
vs. Sarnia Jr. Sting
A/AA
U15
7:00 PM
vs. Stratford Warriors
MD
U13
7:30 PM-8:30 PM
Practice
MD
U15
8:00 PM
@ Kitchener Jr Rangers Red
Activa (PJD) [U15MD80]
MD
U14
8:00 PM-9:30 PM
Practice
A/AA
U16
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Dec 12Dec 13Dec 14Dec 15Dec 16Dec 17Dec 18
MD - U16 Black - Ottawa River Cup
AAA - U18 - Waterloo Gold Puck Tournament
Atom
#8 ANC
7:00 AM
vs. Atom - #1 Sutton Group
Novice
Team # 5 Scotia Bank
7:00 AM
vs. Novice - Team # 7 IBEW
Tyke
#2 Leafs & #7 Wings
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Tyke
#4 Bruins & #5 Flyers
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Atom
#6 Braneida Mechanical
8:00 AM
vs. Atom - #4 Zahlco Black
Novice
Team # 1 Desjardins Ins
8:15 AM
vs. Novice - Team # 2 Rusty's No Frills
Tyke
#1 Avalanche & #8 Rangers
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Tyke
#3 Sens & #6 Stars
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Atom
#3 Avenue Lighting
9:00 AM
vs. Atom - #2 Zahlco Silver
Novice
Team # 3 Apogee
9:15 AM
vs. Novice - Team # 4 Scotia Bank
PeeWee
#1 Stan's Fries Red
9:30 AM
vs. PeeWee - #6 Brant Taxi
MD
U16 Black
9:30 AM
vs. 3rd v 4th
Branchaud-Briere Complex - Branchaud [Consolation Final]
Atom
#7 Andrew & Kate Real Estate
10:00 AM
vs. Atom - #5 Brant Family Eye Care
Novice
Team # 6 Mallory Gordon
10:15 AM
vs. Novice - Team #8 Boyle Plumbing
PeeWee
#2 Smiles In Motion Yellow
10:30 AM
vs. PeeWee - #5 Hudson Public Orange
Timbits
#2 Wild & #5 Bruins
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
MD
U11
11:30 AM
vs. Waterloo Wolves
A/AA
U11
11:30 AM
@ St. Thomas Jr Stars
PeeWee
#3 Brantford Honda White
11:30 AM
vs. PeeWee - #4 Waterman
Timbits
#3 Senators & #4 Kings
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
Select
U11 Atom Select
12:15 PM
@ Kitchener Jr. Rangers
MD
U16 Black
12:15 PM
vs. 1st v 2nd
Branchaud-Briere Complex - Kruger [Championship Final]
Bantam
#3 Revel Realty
12:30 PM
vs. Bantam - #4 Desjardins Ins.
AAA
U10
12:30 PM
@ Hamilton Huskies
AAA
U11
12:45 PM
vs. Huron-Perth Lakers
Timbits
#1 Leafs & #6 Flames
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
MD
U9 MD Tier 1
1:00 PM
@ Kitchener Jr Rangers Red
Activa (PJD) [U9T1EC41]
AAA
U13
1:00 PM-2:30 PM
Practice
Bantam
#1 Sutton Group
1:30 PM
vs. Bantam - #2 Waterman
AAA
U12
2:00 PM-3:30 PM
Practice
A/AA
U16
2:00 PM-3:30 PM
Practice
A/AA
U12
2:30 PM
@ Sarnia Jr. Sting
MD
U14
2:30 PM-4:00 PM
Practice
AAA
U15
3:00 PM
@ Lambton Jr Sting
A/AA
U10
3:30 PM
@ Burlington Jr. Raiders Black
SRIC (Red) [U10S10]
AAA
U14
3:30 PM-5:00 PM
Practice
MD
U15
3:30 PM-5:00 PM
Practice
Select
U9 Novice Select
4:00 PM-5:15 PM
Practice (Details)
MD
U8 Tier 3
5:00 PM
@ Burlington Jr. Raiders
SRIC (Blue) [U8MDE36]
A/AA
U13
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AAA
U16
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MD
U12
5:15 PM
@ Cambridge Hawks
Preston Aud [U12MD25]
Select
U13 Peewee Select
5:15 PM-6:30 PM
Practice
A/AA
U14
6:15 PM
@ London Jr Knights White
A/AA
U18
6:30 PM
@ Cambridge Hawks
Preston Aud [U18S128]
Select
U15 Bantam Select
6:30 PM-8:00 PM
Practice
A/AA
U15
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Midget
#6 Skills 2 Advance
7:30 PM
vs. Midget - #5 Grand Erie Jobs
Midget
#4 Mallory Gordon
8:00 PM
vs. Midget - #1 Desjardins Ins.
Midget
#3 Gates Canada
9:00 PM
vs. Midget - #2 Bialas Printing
Select
U11 Atom Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD
U8 Tier 3
5:00 PM-6:15 PM
Practice
AAA
U13
6:00 PM-7:30 PM
Practice
AAA
U12
6:00 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U10
6:15 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U12
6:45 PM
@ London Jr Knights White
MD
U13
7:30 PM-9:00 PM
Practice (Details)
MD
U12
7:30 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U13
7:45 PM-9:15 PM
Practice
A/AA
U14
8:00 PM-9:00 PM
Practice
AAA
U16
8:00 PM
@ London Jr Knights
AAA
U14
9:00 PM-10:00 PM
Practice
A/AA
U16
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Select
U18 Midget Select
9:15 PM-10:30 PM
Practice
A/AA
U11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD
U9 MD Tier 1
5:00 PM-6:15 PM
Practice
A/AA
U12
5:00 PM-6:15 PM
Practice
AAA
U10
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Select
U10 Minor Atom Select
6:15 PM-7:30 PM
Practice
MD
U11
6:15 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U14
7:00 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
MD
U13
7:30 PM-8:45 PM
Practice
AAA
U18
7:30 PM-9:00 PM
Practice
MD
U14
8:30 PM-9:30 PM
Practice
AAA
U15
8:45 PM-10:00 PM
Practice
AAA
U16
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A/AA
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD
U16 Black
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Mini Macs
5:00 PM-5:45 PM
Practice
MD
U8 Tier 3
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD
U11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A/AA
U10
5:00 PM-6:30 PM
Practice
AAA
U11
5:30 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U12
5:45 PM-7:00 PM
Practice
A/AA
U12
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A/AA
U13
7:00 PM-8:00 PM
Practice
A/AA
U11
7:00 PM
vs. Waterloo Wolves
MD
U14
7:00 PM
vs. Burlington Bulldogs White
AAA
U14
7:30 PM
@ Elgin-Middlesex Chiefs
MD
U16 Black
8:00 PM
vs. Burlington Bulldogs Red
AAA
U18
8:00 PM
vs. Kitchener Jr Rangers
A/AA
U18
8:15 PM
vs. Burlington Jr. Raiders Black
MD
U9 MD Tier 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
U10
5:00 PM-6:15 PM
Practice
AAA
U11
5:00 PM-6:30 PM
Practice
MD
U12
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Select
U13 Peewee Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Select
U11 Atom Select
6:00 PM
@ Woodstock Jr Navy Vets
A/AA
U14
6:15 PM-7:30 PM
Practice (Details)
AAA
U14
7:30 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U16
8:00 PM
vs. GLHA Jr Mustangs White
Civic Center [U16S3]
AAA
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
A/AA
U10
5:00 PM-6:15 PM
Practice
A/AA
U11
5:30 PM-6:45 PM
Practice
Select
U9 Novice Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
MD
U11
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A/AA
U12
6:15 PM-7:15 PM
Practice
MD
U9 MD Tier 1
6:15 PM
@ Woodstock Jr Navy Vets Blue
Southwood (Red) [U9T1EC51]
AAA
U18
6:45 PM-8:00 PM
Practice
AAA
U13
7:15 PM-8:15 PM
Practice
MD
U14
8:00 PM-9:00 PM
Practice
MD
U13
8:00 PM-9:15 PM
Practice
AAA
U16
8:15 PM
vs. Huron-Perth Lakers
MD
U16 Black
9:00 PM-10:00 PM
Practice
A/AA
U15
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Novice
Team # 7 IBEW & Team #8 Boyle Plumbing
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Atom
#1 Sutton Group & #2 Zahlco Silver
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Atom
#5 Brant Family Eye Care & #6 Braneida Mechanical
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Novice
Team # 4 Scotia Bank & Team # 5 Scotia Bank
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
Novice
Team # 1 Desjardins Ins & Team # 2 Rusty's No Frills
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom
#3 Avenue Lighting & #4 Zahlco Black
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom
#7 Andrew & Kate Real Estate & #8 ANC
8:30 AM-9:30 AM
Shared Practice
Tyke
#2 Leafs & #8 Rangers
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Novice
Team # 3 Apogee & Team # 6 Mallory Gordon
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Tyke
#3 Sens & #5 Flyers
9:30 AM-10:30 AM
Shared Practice
Tyke
#1 Avalanche & #6 Stars
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
Mini Macs
10:00 AM-11:30 AM
Practice
PeeWee
#1 Stan's Fries Red & #6 Brant Taxi
10:30 AM-11:30 AM
Shared Practice
Tyke
#4 Bruins & #7 Wings
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
PeeWee
#2 Smiles In Motion Yellow & #5 Hudson Public Orange
11:30 AM-12:30 PM
Shared Practice
MD
U8 Tier 3
11:30 AM
vs. Cambridge Hawks
A/AA
U11
11:30 AM
@ GLHA Jr Mustangs White
Timbits
#3 Senators & #4 Kings
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
MD
U9 MD Tier 1
12:30 PM
vs. Hamilton Huskies Red
PeeWee
#3 Brantford Honda White & #4 Waterman
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Timbits
#1 Leafs & #6 Flames
1:00 PM-2:00 PM
Shared Practice
AAA
U12
1:30 PM
@ Lambton Jr Sting
First Shift Team
1:30 PM-2:30 PM
99ers Second Shift
AAA
U18
1:45 PM
vs. Windsor Jr Spitfires
A/AA
U10
1:45 PM
@ London Jr Knights Green
Nichols (C) [U10S75]
A/AA
U12
2:00 PM
@ Burlington Jr. Raiders Black
SRIC (Blue) [U12S10]
Timbits
#2 Wild & #5 Bruins
2:00 PM-3:00 PM
Shared Practice
First Shift Team
2:30 PM-3:30 PM
Toronto Maple Leafs First Shift Program
AAA
U15
2:30 PM
@ Huron-Perth Lakers
PERC [U15P64]
Bantam
#3 Revel Realty & #4 Desjardins Ins.
3:00 PM-4:00 PM
Shared Practice
MD
U13
3:30 PM
@ Kitchener Jr Rangers Red
Activa (Alumni) [U13MD86]
MD
U11
3:30 PM
@ Burlington Bulldogs
Central [U11MD69]
Bantam
#1 Sutton Group & #2 Waterman
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
Select
U11 Atom Select
4:15 PM-5:15 PM
Practice
MD
U12
4:15 PM
@ St. Catharines Hurricanes
A/AA
U14
4:15 PM
@ Woodstock Jr Navy Vets
Southwood (Red) [U14S115]
AAA
U11
4:30 PM
@ Huron-Perth Lakers
Select
U9 Novice Select
5:00 PM
@ Waterloo Wolves
Select
U10 Minor Atom Select
5:00 PM-6:15 PM
Practice
AAA
U16
5:15 PM-6:30 PM
Practice
MD
U14
5:30 PM
@ St. Catharines Hurricanes
A/AA
U18
5:30 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U14
6:00 PM
@ Kitchener Jr Rangers
Activa (PJD) [U14P75]
AAA
U10
6:15 PM
vs. Sun County Panthers
A/AA
U13
6:30 PM
vs. Woodstock Jr Navy Vets
Select
U13 Peewee Select
7:00 PM
@ Burlington Bulldogs
Select
U18 Midget Select
7:00 PM
@ Jordan Station Lions Black
MD
U15
7:00 PM-8:15 PM
Practice
AAA
U13
7:30 PM
vs. Sun County Panthers
A/AA
U16
7:30 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U15
7:45 PM
@ Hamilton Huskies
Select
U15 Bantam Select
8:15 PM-9:30 PM
Practice
MD
U16 Black
8:30 PM
@ Kitchener Jr Rangers Blue
Activa (Alumni) [U16MD120]
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Brantford Minor Hockey Association on Twitter
- and -
Visit Brantford Minor Hockey Association on Facebook
- and -
Follow Brantford Minor Hockey Association on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from brantfordminorhockey.com on Monday, December 6, 2021 at 9:35 AM