Atom, Divisions, Walter Gretzky House League Tournament (Brantford Minor Hockey Association)

PrintDivision Details
Select Another Group:
Atom
Group Schedule & Results
DivisionGame #TimeVenueVisitorResultHome
Friday, January 4, 2019
Atom 1A8:30 AMDavis London Bandits C4 7-0Brantford Zahlco Construction
Atom 1B8:30 AMWGSC #2 Woodstock Jr Navy Vets 2 4-3Cambridge Devils
Atom 1 C8:30 AMWGSC #4 Cambridge Phantoms 3-3North London Nationals A4
Atom 2A9:00 AMBurford Kitchener AtoMc Bulls6-0Brantford Paulsan Construction
Atom 1D9:00 AMWGSC #3 North London Nationals B4 4-0Brantford Brant Family Eye Care
Atom 2C11:45 AMWGSC #4 London Bandits 23 1-1Barrie Blue Hawks
Atom 1A12:30 PMBurford Wasaga Beach Stars 1 6-1Brantford Zahlco Construction
Atom 1B12:30 PMGurney West London Hawks B4 5-0Woodstock Jr Navy Vets 2
Atom 1A12:45 PMWGSC #4 Lorne Park Clarkson Wild 2-3London Bandits C4
Atom 2B12:45 PMLions Kitchener Spitfires 1-2Barrie Sting
Atom 2A1:10 PMDavis Barrie Broncos 2-4Brantford Paulsan Construction
Atom 1D1:15 PMWGSC #2 Kitchener AtoMc White2-2Brantford Brant Family Eye Care
Atom 1B1:30 PMBurford Wasaga Beach Stars 2 3-7Cambridge Devils
Atom 1D1:45 PMWGSC #4 Valley East Black 2 Green Mean Machine 2-1North London Nationals B4
Atom 2A1:45 PMWGSC #1 Valley East Cousin Vinny's 9-2Kitchener AtoMc Bulls
Atom 2B1:45 PMLions Soo AtomC Ravens7-0Rayside Balfour AtoMc Tigercats
Atom 1 C1:50 PMSDCC Valley East HQ Mortgages 3-2Cambridge Phantoms
Atom 1 C2:10 PMDavis Barrie Blizzard 0-3North London Nationals A4
Atom 2C2:10 PMWGSC #3 Bath Loyalist Jets 4-9Valley East MTR Knights
Atom 1B5:35 PMWGSC #3 West London Hawks B4 5-0Wasaga Beach Stars 2
Atom 1A5:50 PMWGSC #2 Lorne Park Clarkson Wild 1-2Wasaga Beach Stars 1
Atom 2A6:15 PMWGSC #1 Valley East Cousin Vinny's 7-1Barrie Broncos
Atom 2C6:20 PMWGSC #4 Bath Loyalist Jets 10-4London Bandits 23
Atom 1 C6:25 PMLions Valley East HQ Mortgages 1-1Barrie Blizzard
Atom 2C6:35 PMWGSC #3 Valley East MTR Knights 5-0Barrie Blue Hawks
Atom 2B6:50 PMWGSC #2 Soo AtomC Ravens6-1Kitchener Spitfires
Atom 2B7:15 PMWGSC #1 Rayside Balfour AtoMc Tigercats7-3Barrie Sting
Atom 1D7:25 PMLions Valley East Black 2 Green Mean Machine 5-0Kitchener AtoMc White
Saturday, January 5, 2019
Atom 1D8:00 AMWGSC #3 Brantford Brant Family Eye Care 0-6Valley East Black 2 Green Mean Machine
Atom 2A8:00 AMLions Brantford Paulsan Construction 4-1Valley East Cousin Vinny's
Atom 1B8:00 AMWGSC #1 Wasaga Beach Stars 2 0-3Woodstock Jr Navy Vets 2
Atom 1 C8:30 AMWGSC #4 Barrie Blizzard 2-3Cambridge Phantoms
Atom 1A8:30 AMCivic Brantford Zahlco Construction 0-5Lorne Park Clarkson Wild
Atom 2B8:30 AMWGSC #2 Barrie Sting 0-7Soo AtomC Ravens
Atom 1D9:00 AMWGSC #3 Kitchener AtoMc White0-0North London Nationals B4
Atom 1B9:00 AMWGSC #1 Cambridge Devils 3-2West London Hawks B4
Atom 2A9:00 AMLions Barrie Broncos 0-4Kitchener AtoMc Bulls
Atom 1A9:30 AMCivic Wasaga Beach Stars 1 3-2London Bandits C4
Atom 1 C9:30 AMWGSC #4 North London Nationals A4 2-1Valley East HQ Mortgages
Atom 2B9:30 AMWGSC #2 Rayside Balfour AtoMc Tigercats8-2Kitchener Spitfires
Atom 2C10:00 AMWGSC #1 Valley East MTR Knights 11-4London Bandits 23
Atom 2C10:30 AMWGSC #2 Barrie Blue Hawks 1-7Bath Loyalist Jets
Atom1 P/O1/4 Final #16:15 PMWGSC #1 Cambridge Devils 2-10North London Nationals A4
Atom2 P/O1/4 Final #16:35 PMWGSC #4 Rayside Balfour AtoMc Tigercats2-5Valley East Cousin Vinny's
Atom2 P/O1/4 Final #26:50 PMWGSC #2 Kitchener AtoMc Bulls3-2Bath Loyalist Jets
Atom1 P/O1/4 Final #27:25 PMWGSC #1 London Bandits C4 4-3West London Hawks B4
Sunday, January 6, 2019
Atom1 P/OSemi-Final #18:00 AMWGSC #1 London Bandits C4 3-4Valley East Black 2 Green Mean Machine
Atom1 P/OSemi-Final #28:00 AMWGSC #3 North London Nationals A4 4-1Wasaga Beach Stars 1
Atom2 P/OSemi-Final #18:30 AMWGSC #2 Kitchener AtoMc Bulls1-8Soo AtomC Ravens
Atom2 P/OSemi-Final #28:30 AMWGSC #4 Valley East Cousin Vinny's 8-1Valley East MTR Knights
Atom1 P/OChampionship Final1:30 PMWGSC #1 North London Nationals A4 3-1Valley East Black 2 Green Mean Machine
Atom2 P/OChampionship Final1:40 PMWGSC #2 Valley East Cousin Vinny's 2-7Soo AtomC Ravens
Venue(s) In This Schedule
  • Davis - Brant Sports Complex Davis, 944 Powerline Road, Paris, ON. Phone: 519-442-1944
  • Gurney - Brant Sports Complex Gurney, 944 Powerline Road , Paris, ON. Phone: 519-442-1944
  • Civic - Brantford and District Civic Centre, 69 Market Street South, Brantford, ON. Phone: 519-752-6542
  • Burford - Burford Community Center, 14 Potter Drive, Burford, ON. Phone: 519-449-5611
  • Lions - Lions Park Arena, 20 Edge Street, Brantford, ON. Phone: 519-752-6541
  • SDCC - South Dumfries Community Centre, 7 Gaukel Street, St. George, ON. Phone: 519-448-1831
  • WGSC #1 - Wayne Gretzky Sports Centre #1, North Park Street, Brantford, ON. Phone: 519-756-9900
  • WGSC #2 - Wayne Gretzky Sports Centre #2, North Park Street, Brantford, ON. Phone: 519-756-9900
  • WGSC #3 - Wayne Gretzky Sports Centre #3, North Park Street, Brantford, ON. Phone: 519-756-9900
  • WGSC #4 - Wayne Gretzky Sports Centre #4, North Park Street, Brantford, ON. Phone: 519-756-9900

Click a team name to view that team's schedule.
View Another Tournament
Printed from brantfordminorhockey.com on Monday, March 18, 2019 at 6:04 PM