Peewee MD, Divisions, Wayne Gretzky International Hockey Tournament (Brantford Minor Hockey Association)

PrintDivision Details
Select Another Group:
Peewee MD
Group Schedule & Results
DivisionGame #TimeVenueVisitorResultHome
Friday, December 27, 2019
PeeweeMDPMD0110:00 AMBurford London Bandits OrangeBrantford 99ers
PeeweeMDPMD0211:00 AMWGSC1 Waterloo WolvesNorth London Nationals
PeeweeMDPMD0311:15 AMGurney Clarington Toro'sStrathroy Rockets
PeeweeMDPMD0411:15 AMBurford Stoney Creek Warriors RedCambridge Hawks
PeeweeMDPMD0511:30 AMDavis Stoney Creek Warriors WhiteCaledonia Thunder
PeeweeMDPMD063:15 PMGurney Waterloo WolvesParry Sound Shamrocks
PeeweeMDPMD073:30 PMStGeorge Strathroy RocketsLondon Bandits Orange
PeeweeMDPMD083:45 PMWGSC2 Clarington Toro'sStoney Creek Warriors White
PeeweeMDPMD093:45 PMWGSC4 North London NationalsStoney Creek Warriors Red
PeeweeMDPMD103:45 PMBurford Caledonia ThunderBrantford 99ers
PeeweeMDPMD117:30 PMWGSC2 Parry Sound ShamrocksCambridge Hawks
Saturday, December 28, 2019
PeeweeMDPMD129:15 AMWGSC1 Parry Sound ShamrocksStoney Creek Warriors Red
PeeweeMDPMD1312:00 PMLions Brantford 99ersClarington Toro's
PeeweeMDPMD1412:45 PMWGSC1 Stoney Creek Warriors WhiteStrathroy Rockets
PeeweeMDPMD151:00 PMBurford Caledonia ThunderLondon Bandits Orange
PeeweeMDPMD162:15 PMBurford Stoney Creek Warriors RedWaterloo Wolves
PeeweeMDPMD172:30 PMLions Cambridge HawksNorth London Nationals
PeeweeMDPMD186:30 PMLions Brantford 99ersStoney Creek Warriors White
PeeweeMDPMD196:45 PMWGSC2 London Bandits OrangeClarington Toro's
PeeweeMDPMD206:45 PMWGSC3 Strathroy RocketsCaledonia Thunder
PeeweeMDPMD216:45 PMWGSC4 Cambridge HawksWaterloo Wolves
PeeweeMDPMD226:45 PMCivic North London NationalsParry Sound Shamrocks
Sunday, December 29, 2019
PeeweeMDFPMD239:00 AMStGeorge Seed 6Seed 3
PeeweeMDFPMD2410:30 AMStGeorge Seed 5Seed 4
PeeweeMDFPMD253:15 PMStGeorge Lowest Seed (QF1/QF2)Seed 1
PeeweeMDFPMD264:45 PMStGeorge Highest Seed (QF1/QF2)Seed 2
Monday, December 30, 2019
PeeweeMDFPMD2712:15 PMWGSC1 Lowest Remaining Seed (SF1/SF2)Highest Remaining Seed (SF1/SF2)
Venue(s) In This Schedule
  • Gurney - Brant County Sports Complex #1 (Gurney), 944 Powerline Road, Paris, ON
  • Davis - Brant County Sports Complex #2 (Davis), 944 Powerline Road, Paris, ON
  • Civic - Brantford & District Civic Centre, 69 Market Street South, Brantford, ON
  • Burford - Burford Arena & Community Centre, 14 Potter Dr., Burford, ON. Phone: 519-449-5611
  • Lions - Lions Park Arena, 20 Edge Street, Brantford, ON
  • StGeorge - St. George Arena (South Dumfries Community Centre), 7 Gaukel Dr., St. George - Brant, ON. Phone: 519-448-1831
  • WGSC1 - Wayne Gretzky Sports Centre #1, 254 North Park Street, Brantford, ON
  • WGSC2 - Wayne Gretzky Sports Centre #2, 254 North Park Street, Brantford, ON
  • WGSC3 - Wayne Gretzky Sports Centre #3, 254 North Park Street, Brantford, ON
  • WGSC4 - Wayne Gretzky Sports Centre #4, 254 North Park Street, Brantford, ON

Click a team name to view that team's schedule.
Printed from brantfordminorhockey.com on Thursday, December 5, 2019 at 10:56 AM