Wayne Gretzky Sports Center #3, Venues (Brantford Minor Hockey Association)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2023Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27Jan 28
Tyke
#6 Stars
7:30 AM
vs. Tyke - #2 Leafs
Tyke
#4 Coyotes
8:30 AM
vs. Tyke - #3 Sharks
Tyke
#5 Flyers
9:30 AM
vs. Tyke - #1 Jets
Timbits
#2 Wild
10:30 AM
vs. Timbits - #3 Leafs
Timbits
#1 Sens
11:30 AM
vs. Timbits - #4 Kings
Bantam/U15
#3 Grand Landscape Design
(1-3)
12:30 PM
vs. Bantam/U15 - #5 Nabatech Communications Ltd
Bantam/U15
#6 U15 Scotia Bank
(0-3)
1:30 PM
vs. Bantam/U15 - #2 Waterman
AAA
U15
2:30 PM-4:00 PM
Practice
A/AA
U11
4:00 PM-5:30 PM
Practice
AAA
U18
OTL (2-3)
5:30 PM
vs. Huron-Perth Lakers
[U18P20]
A/AA
U10
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD/BB
U11
6:00 PM-7:00 PM
Practice
MD/BB
U12
7:00 PM-8:00 PM
Practice
A/AA
U14
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Select
U9 Novice Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A/AA
U11
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A/AA
U14
T (3-3)
7:00 PM
vs. London Jr Knights Green
[U14C2]
Select
U13 Peewee Select
8:30 PM-9:30 PM
Practice
MD/BB
U15
9:30 PM-10:30 PM
Practice
MD/BB
U11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD/BB
U12
6:00 PM-7:30 PM
Practice
MD/BB
U13
7:30 PM-9:00 PM
Practice
AAA
U18
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Select
U13 Peewee Select
8:00 PM
vs. Cambridge Hawks
MD/BB
U15
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice/U9
Team # 5 Valet Car Wash & Team # 6 Scotia Bank
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Novice/U9
Team # 3 Apogee & Team # 4 Brant Sports
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom/U11
#2 7th Coffee Company & #1 Revive Physio & Wellness
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Mini Macs
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Mini Macs
11:30 AM-12:30 PM
Jr 99ers Mini Macs
Timbits
#1 Sens & #2 Wild
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Timbits
#3 Leafs & #4 Kings
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
MD/BB
U12
2:30 PM-3:30 PM
Practice
MD/BB
U15
3:30 PM-4:30 PM
Practice
MD/BB
U8 Tier 3
4:30 PM
vs. Burlington Bulldogs
[U8ECMD1]
MD/BB
U9 MD Tier 1
L (2-3)
5:30 PM
vs. Kitchener Jr Rangers Red
[U91EC19]
AAA
U13
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Jan 29Jan 30Jan 3101020304
Tyke
#4 Coyotes
7:30 AM
vs. Tyke - #5 Flyers
Tyke
#6 Stars
8:30 AM
vs. Tyke - #1 Jets
Tyke
#2 Leafs
9:30 AM
vs. Tyke - #3 Sharks
Timbits
#1 Sens
10:30 AM
vs. Timbits - #2 Wild
Timbits
#3 Leafs
11:30 AM
vs. Timbits - #4 Kings
Bantam/U15
#4 Lanca Contracting Ltd.
(5-3)
12:30 PM
vs. Bantam/U15 - #2 Waterman
Bantam/U15
#5 Nabatech Communications Ltd
(0-4)
1:30 PM
vs. Bantam/U15 - #1 Sutton Group
Bantam/U15
#6 U15 Scotia Bank
(1-6)
2:30 PM
vs. Bantam/U15 - #3 Grand Landscape Design
MD/BB
U16
3:30 PM-5:00 PM
Practice
A/AA
U14
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Select
U13 Peewee Select
6:00 PM
vs. Norfolk Knights
Select
U14 Minor Bantam Select
7:00 PM-8:00 PM
Practice
MD/BB
U8 Tier 3
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD/BB
U10
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U11
7:00 PM-8:00 PM
Practice
MD/BB
U13
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD/BB
U11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A/AA
U12
6:00 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U13
7:30 PM-9:00 PM
Practice
AAA
U18
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Player Development
5:00 PM-6:00 PM
U-11 and U-13
MD/BB
U12
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U13
7:00 PM-8:00 PM
Practice
AAA
U18
W (5-4)
8:00 PM
vs. Hamilton Kilty B's
[U18P11]
Select
U12 Minor Peewee Select
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U14
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice/U9
Team # 3 Apogee & Team # 4 Brant Sports
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Novice/U9
Team # 7 IBEW & Team #8 Boyle Plumbing
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom/U11
#2 7th Coffee Company & #1 Revive Physio & Wellness
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Mini Macs
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Mini Macs
11:30 AM-12:30 PM
Jr 99ers Mini Macs
Timbits
#3 Leafs & #4 Kings
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Timbits
#2 Wild & #1 Sens
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
AAA
U18
2:30 PM-4:00 PM
Practice
MD/BB
U9 MD Tier 1
W (7-1)
4:00 PM
vs. Cambridge Hawks
[U91EC22]
A/AA
U10
L (1-3)
5:15 PM
vs. Hamilton Huskies
[U10C1]
MD/BB
U13
T (2-2)
6:30 PM
vs. Waterloo Wolves
[U13B7]
05060708091011
Tyke
#3 Sharks
7:30 AM
vs. Tyke - #5 Flyers
Tyke
#1 Jets
8:30 AM
vs. Tyke - #2 Leafs
Tyke
#4 Coyotes
9:30 AM
vs. Tyke - #6 Stars
Timbits
#4 Kings
10:30 AM
vs. Timbits - #2 Wild
Timbits
#3 Leafs
11:30 AM
vs. Timbits - #1 Sens
Bantam/U15
#6 U15 Scotia Bank
(1-2)
12:30 PM
vs. Bantam/U15 - #5 Nabatech Communications Ltd
Bantam/U15
#1 Sutton Group
(3-1)
1:30 PM
vs. Bantam/U15 - #2 Waterman
MD/BB
U11
L (0-3)
2:30 PM
vs. North London Nationals
[U11B9]
MD/BB
U9 MD Tier 1
L (7-12)
3:45 PM
vs. Kitchener Jr Rangers Red
[U91EC1]
Select
U13 Peewee Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Select
U14 Minor Bantam Select
6:00 PM-7:00 PM
Practice
Select
U15 Bantam Select
7:00 PM-8:00 PM
Practice
A/AA
U10
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
U13
6:00 PM-7:30 PM
Practice
AAA
U12
7:30 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U16
9:00 PM-10:30 PM
Practice
MD/BB
U8 Tier 3
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD/BB
U9 MD Tier 1
6:00 PM-7:15 PM
Practice
MD/BB
U12
7:15 PM-8:30 PM
Practice
AAA
U18
8:30 PM-10:30 PM
Practice
Player Development
5:00 PM-6:00 PM
Tyke and U9
AAA
U12
6:00 PM-7:30 PM
Practice
MD/BB
U13
7:30 PM-9:00 PM
Practice
MD/BB
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Select
U13 Peewee Select
8:00 PM
vs. Kitchener Jr. Rangers
MD/BB
U15
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice/U9
Team # 5 Valet Car Wash & Team # 6 Scotia Bank
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Novice/U9
Team # 3 Apogee & Team # 4 Brant Sports
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom/U11
#2 7th Coffee Company & #1 Revive Physio & Wellness
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Mini Macs
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Mini Macs
11:30 AM-12:30 PM
Jr 99ers Mini Macs
Timbits
#1 Sens & #2 Wild
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Timbits
#3 Leafs & #4 Kings
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
MD/BB
U11
2:30 PM
vs. Sarnia Jr. Sting
[U11B4]
AAA
U18
3:45 PM-5:15 PM
Practice
A/AA
U10
5:15 PM
vs. St. Thomas Jr Stars
[U10C4]
A/AA
U11
6:30 PM
vs. GLHA Jr Mustangs White
[U11BR8]
12131415161718
Tyke
#1 Jets
8:00 AM
vs. Tyke - #3 Sharks
Tyke
#2 Leafs
9:00 AM
vs. Tyke - #4 Coyotes
Tyke
#5 Flyers
10:00 AM
vs. Tyke - #6 Stars
Timbits
#3 Leafs
11:00 AM
vs. Timbits - #2 Wild
Timbits
#4 Kings
12:00 PM
vs. Timbits - #1 Sens
MD/BB
U16
1:00 PM
vs. North London Nationals
[U16B8]
MD/BB
U8 Tier 3
3:00 PM
vs. Burlington Jr. Raiders Black
[U8ECMD10]
MD/BB
U9 MD Tier 1
4:00 PM-5:00 PM
Practice
MD/BB
U10
5:00 PM-6:15 PM
Practice
A/AA
U14
6:15 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U15
7:30 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U16
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AAA
U11
5:00 PM-6:15 PM
Practice
MD/BB
U11
6:15 PM
vs. Woodstock Jr Navy Vets
[U11B7]
Midget/U18-U21
#4 Mallory Gordon
7:30 PM
vs. Midget/U18-U21 - #3 Gates Canada
Midget/U18-U21
#7 Wild Wing
9:00 PM
vs. Midget/U18-U21 - #5 Desjardins Ins.
Player Development
5:00 PM-6:00 PM
U-11 and U-13
MD/BB
U12
6:00 PM-7:15 PM
Practice
A/AA
U13
7:15 PM-8:30 PM
Practice
AAA
U18
8:30 PM-10:30 PM
Practice
Select
U12 Minor Peewee Select
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U15
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice/U9
Team # 1 Desjardins Ins & Team # 2 Rusty's No Frills
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Novice/U9
Team # 3 Apogee & Team # 4 Brant Sports
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Novice/U9
Team # 5 Valet Car Wash & Team # 6 Scotia Bank
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Mini Macs
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Mini Macs
11:30 AM-12:30 PM
Jr 99ers Mini Macs
Timbits
#3 Leafs & #4 Kings
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Timbits
#1 Sens & #2 Wild
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
A/AA
U18
2:30 PM
vs. Sarnia Jr. Sting
[U18S158]
AAA
U18
4:30 PM-6:00 PM
Practice
AAA
U11
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A/AA
U11
7:00 PM-8:00 PM
Practice
19202122232425
Tyke
#4 Coyotes
7:30 AM
vs. Tyke - #1 Jets
Tyke
#5 Flyers
8:30 AM
vs. Tyke - #2 Leafs
Tyke
#6 Stars
9:30 AM
vs. Tyke - #3 Sharks
Timbits
#4 Kings
10:30 AM
vs. Timbits - #3 Leafs
Timbits
#2 Wild
11:30 AM
vs. Timbits - #1 Sens
Bantam/U15
#6 U15 Scotia Bank
12:30 PM
vs. Bantam/U15 - #1 Sutton Group
Bantam/U15
#3 Grand Landscape Design
1:30 PM
vs. Bantam/U15 - #2 Waterman
MD/BB
U10
2:30 PM
vs. Sarnia Jr. Sting
[U10BB5]
MD/BB
U9 MD Tier 1
3:45 PM
vs. Woodstock Jr Navy Vets
[U91EC2]
Select
U9 Novice Select
5:00 PM-6:15 PM
Practice
MD/BB
U18 NBC
6:15 PM
vs. Oakridge Aeros
[U18NBC216]
MD/BB
U11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
AAA
U10
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A/AA
U11
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Select
U15 Bantam Select
8:00 PM-9:15 PM
Practice
A/AA
U15
9:15 PM-10:30 PM
Practice
A/AA
U10
5:00 PM-6:00 PM
Practice
A/AA
U14
6:00 PM-7:15 PM
Practice
A/AA
U13
7:15 PM-8:30 PM
Practice
AAA
U18
8:30 PM-10:30 PM
Practice
Player Development
5:00 PM-6:00 PM
Tyke and U9
MD/BB
U9 MD Tier 1
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U11
7:00 PM
vs. Hamilton Huskies
[U11PPD2]
AAA
U18
8:00 PM
vs. Hamilton Kilty B's
[U18P4]
262728Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04
A/AA
U11
5:00 PM-6:15 PM
Practice
A/AA
U12
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Midget/U18-U21
#7 Wild Wing
7:30 PM
vs. Midget/U18-U21 - #1 Grand Erie Jobs
A/AA
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
AAA
U11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD/BB
U8 Tier 3
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A/AA
U12
7:00 PM
vs. Kitchener Jr Rangers
[U12BR4]
Bantam/U15
#3 Grand Landscape Design & #4 Lanca Contracting Ltd.
8:30 PM-9:30 PM
Shared Practice
Bantam/U15
#5 Nabatech Communications Ltd & #6 U15 Scotia Bank
9:30 PM-10:30 PM
Shared Practice
Player Development
5:00 PM-6:00 PM
U-11 and U-13
MD/BB
U13
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U12
7:00 PM
vs. Cambridge Hawks
[U12P11]
AAA
U18
8:15 PM-9:30 PM
Practice
Bantam/U15
#1 Sutton Group & #2 Waterman
9:30 PM-10:30 PM
Shared Practice
Select
U13 Peewee Select
8:00 PM
vs. Lawfield Thunder
MD/BB
U15
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice/U9
Team # 5 Valet Car Wash & Team # 6 Scotia Bank
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Novice/U9
Team # 1 Desjardins Ins & Team # 2 Rusty's No Frills
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Novice/U9
Team # 3 Apogee & Team # 4 Brant Sports
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Mini Macs
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Mini Macs
11:30 AM-12:30 PM
Jr 99ers Mini Macs
Timbits
#1 Sens & #2 Wild
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Timbits
#3 Leafs & #4 Kings
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
MD/BB
U8 Tier 3
2:30 PM
vs. Kitchener Jr Rangers Blue
[U8ECMD8]
MD/BB
U9 MD Tier 1
3:30 PM
vs. Cambridge Hawks
[U91EC33]
A/AA
U10
4:45 PM
vs. London Jr Knights Green
[U10C8]
A/AA
U15
6:00 PM
vs. London Jr Knights White
[U15C7]
Mar 05Mar 06Mar 07Mar 08Mar 09Mar 10Mar 11
Tyke
#5 Flyers
7:30 AM
vs. Tyke - #4 Coyotes
Tyke
#1 Jets
8:30 AM
vs. Tyke - #6 Stars
Tyke
#3 Sharks
9:30 AM
vs. Tyke - #2 Leafs
Timbits
#1 Sens
10:30 AM
vs. Timbits - #3 Leafs
Timbits
#2 Wild
11:30 AM
vs. Timbits - #4 Kings
Bantam/U15
#3 Grand Landscape Design
12:30 PM
vs. Bantam/U15 - #1 Sutton Group
Bantam/U15
#6 U15 Scotia Bank
1:30 PM
vs. Bantam/U15 - #4 Lanca Contracting Ltd.
MD/BB
U8 Tier 3
2:30 PM
vs. Hamilton Huskies
[U8ECMD4]
A/AA
U12
3:45 PM
vs. GLHA Jr Mustangs White
[U12BR2]
MD/BB
U11
5:15 PM-6:30 PM
Practice
MD/BB
U14
6:30 PM-8:00 PM
Practice
AAA
U11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD/BB
U10
6:00 PM-7:00 PM
Practice
AAA
U12
7:00 PM-8:00 PM
Practice
A/AA
U13
8:00 PM-9:00 PM
Practice
A/AA
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Select
U11 Atom Select
5:00 PM-6:00 PM
Practice
MD/BB
U11
6:00 PM-7:00 PM
Practice
A/AA
U14
7:00 PM-8:15 PM
Practice
MD/BB
U14
8:15 PM-9:15 PM
Practice
AAA
U15
9:15 PM-10:30 PM
Practice
Player Development
5:00 PM-6:00 PM
Tyke and U9
AAA
U12
6:00 PM-7:30 PM
Practice
A/AA
U12
7:30 PM-9:00 PM
Practice
AAA
U15
9:00 PM-10:30 PM
Practice
Select
U12 Minor Peewee Select
8:00 PM
vs. Flamborough Sabers
AAA
U14
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Novice/U9
Team # 1 Desjardins Ins & Team # 2 Rusty's No Frills
7:00 AM-8:00 AM
Shared Practice
Novice/U9
Team # 5 Valet Car Wash & Team # 6 Scotia Bank
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
Atom/U11
#3 Avenue Lighting & #8 Grand River Trailer Sales
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
Mini Macs
10:00 AM-11:30 AM
Practice
Mini Macs
11:30 AM-12:30 PM
Jr 99ers Mini Macs
Timbits
#3 Leafs & #4 Kings
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
Timbits
#1 Sens & #2 Wild
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
Bantam/U15
#5 Nabatech Communications Ltd & #6 U15 Scotia Bank
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
Bantam/U15
#1 Sutton Group & #2 Waterman
3:30 PM-4:30 PM
Shared Practice
Bantam/U15
#3 Grand Landscape Design & #4 Lanca Contracting Ltd.
4:30 PM-5:30 PM
Shared Practice
A/AA
U11
5:30 PM
vs. Waterloo Wolves
[U11BR4]
Printed from brantfordminorhockey.com on Tuesday, February 7, 2023 at 12:20 AM